26 Ocak 2015 Pazartesi

Kim Karr - Yeni Bir Başlangıç Yorum + Çekiliş
Goodreads Puanı: 4.16
Kitabın Orjinal Adı: Connected (Connections #1)
Yazar: Kim Karr
Sayfa Sayısı: 382
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Türü: Romance, New AdultArka Kapak:

Ya "Hayatta bir kez" olabilecek bir şey için ikinci bir şansınız varsa? Trajediyle dolu geçmişi Dahlia London'ın ruhunu tamamen parçalamıştı. Mutlu son onun için bir hayalden bile uzaktı. Ama ya yeni bir başlangıç şansı olsaydı?

Wilde Ones'ın solisti River Wilde, Dahlia'nın hayatına yeniden girdiğinde, ilişkilerini ateşleyen güç, geçmişte engel olunan duyguların da etkisiyle fazlasıyla yoğundu. Dahlia, geçmişin izleri ve yeni hayatı arasında bocalarken hissettiği acı yavaş yavaş hafifliyordu ama suçluluk duygusundan kurtulamıyordu. River, onun kurtarıcısı olmak istiyor, onu yeniden hayata döndüren adam olmak için her şeyi yapıyordu. Ama peşlerini hiç bırakmayan bir geçmişle, kendilerine yeni bir gelecek kurabilecekler miydi?

"Sizi aynı anda hem aşka hem de karanlığa boğacak bir kitap. Kitabın sonu için ise... Vay be!" 
-Merve Akıncı, Şahmelek romanının yazarı-

"Yeni Bir Başlangıç, ilk görüşte aşkın varlığına ve ruh eşinizle aranızda koparılamaz bir bağ kurabileceğinize sizi inandırırken, şaşırtan kurgusuyla ise okuyucuyu kolayca içine çekmeyi ve hikâyenin bir parçası haline getirmeyi başarıyor." 
- Burcu Büyükyıldız, Çilek Mevsimi romanının yazarı-

"Büyüleyici, sürükleyici ve gizemli!" 
- Natasha Boyd, Aşka Var Mısın? romanının yazarı-

"Duygusal, beklenmedik ve kesinlikle ateşli."
- K.A. Tucker, On Küçük Nefes romanının yazarı-

"İnanılmaz derecede duygusal, romantik, seksi ve bağımlılık yaratıcı!"
- Samantha Young, Dublin Caddesi romanının yazarı-


Herkese merhabalar. Bugün Yabancı Yayınları'ndan çıkan Kim Karr - Yeni Bir Başlangıç etkinliği için karşınızdayım. PA-PA-PA-PAAAAM :DAna karakter ismini -imkanı yok- sesli bir şekilde söyleyemeyeceğim Dahlia London. Dahlia'nın anlamının bir çiçek olduğunu kitaptan öğrendim ki çok da güzel bir çiçekmiş. Hımm... Dahlia da güzel bir kız zaten. Güzel olmasa tek bir bakışla yakışıklı ve ateşli solistimiz River Wilde'ı etkileyemezdi.


Dahlia yakın arkadaşı Aerie ile birlikte bir kulübe eğlenmeye bara gider. Aerie'nin ortadan kaybolduğu bir sırada Dahlia bardan içki almaya çalışmaktadır. O sırada River'la göz göze gelir. Aralarındaki çekim daha o an başlamıştır. River'la kısa bir flörtleşme ve küçük bir öpücükten sonra,  River'ın grubuyla birlikte şarkı söylemek için sahneye çıktığı anda Dahlia barı terkeder. Çünkü ailesini kaybettiğinde bile kendisine en büyük destekçi, küçüklüğünden beri tanıdığı ve şimdi de sevgili olan Ben söz konusudur

Bir zaman sonra nişanlısı Ben'i trajik bir olay sonucu kaybeden Dahlia uzun süre yas tutar ve kader Dahlia ve River'ı bir şekilde aynı yola sokmayı başarır.

Kitabı elinize ilk aldığınızda kapağına aşık olabilirsiniz. Ayracı görünce kalbiniz tekleyebilir.  İç kapak midenizde kelebekler oluşturacaktır. Ama sizi asıl etkileyen River'ın içtenliği, aklı, kalbi ve etkileyici davranışları olacaktır.


Ama ne kadar yakışıklı ve çekici biri olursa olsun Dahlia'nın River'a sadece dakikalar içinde tutulması beni biraz rahatsız etti. "Hırlı mıdır, hırsız mıdır belli değil yahuu, Dahlia'cığım kendine gel!" dediğim oldu tabii. Hatta durumu, kitaptaki
"Aslına bakılırsa, beş sene önceki o gece, ona aşık olmam sadece bir dakikamı almıştı, onu iki gün önce şehvetle arzulamam bir saatten az sürmüştü ve zannedersem, ona karşı bir şeyler hissedebileceğimi anlamam bir günden biraz daha fazla sürmüştü." alıntısıyla yazar bile gözümüze sokmuş oldu.


Yüzyüze konuşurken telefonu çalınca telefonunu umursamayan River'ı alıp bağrınıza basacaksınız. Bu kitabı okuldan yada işten geldiğinizde, bir kupa kahve-çay aldıktan sonra üstünüzdeki yorgunluğu atmak için okuyacaksınız. Akıcılığı yüzünden 2 gün sonra kitap bittiğinde üzüleceksiniz. Ama ne yapalım? Her güzel şeyin bir sonu oluyor :)


Yabancı Yayınları'nın desteğiyle yaptığımız etkinliğimizde 2 kişiye de Kim Karr - Yeni Bir Başlangıç hediye ediyoruz. Çekilişe katılın, şansınızı deneyin ;)
a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

back to top