2 Haziran 2014 Pazartesi

6. KKBT Kalbimi Salla Yorum + CastGoodreads Puanı: 4.06
Kitabın Orjinal Adı: Rock The Heart
Yazar: Michelle A. Valentine
Sayfa Sayısı: 270
Yayınevi: Aspendos Yayınevi
Türü: Romance, New Adult
Arka Kapak:
İyi kız Lane, Noel Falcon'dan ayrıldığı için son dört yıldır pişmanlık içinde. Rock yıldızı olma hayallerinin onu bir yere götürmeyeceğini söylediğinde mantıklı davrandığını düşünüyordu. Ama şimdi kendi kariyeri durgunken, onun bir rock tanrısı olduğunu görünce ne kadar yanlış yaptığını anlıyor. Noel, Lane'in staj yaptığı pazarlama şirketini kiraladığından Lane onu yeniden görmek zorunda kalacak. Hayalindeki yöneticilik işini şirkette garantilemek istiyorsa, Noeli ikna etmek ve müşteri olarak kazanmak zorunda. Ne yazık ki kalbini kırdığı için Noel hâlâ ona kızgın.Lane'in şirketi, Noelin dikkatini çekmesi için onu Black Falcon konserine gönderdiğinde, onu görür görmez Lanein hisleri allak bullak olur ve onu unutmadığını anlar. Ama Noelin hayranlarıyla olan sayısız kaçamakları ve kendini beğenmiş tavırları, onu, bir zamanlar sevdiği aynı adam olmadığına inandırır. Görünüşe göre Noel şimdi sadece Lane'in vücudunu istemektedir. İşi kazanmak için ona ihtiyacı olduğunu söylediğinde, Noel değişmiş bir adam olduğunu Lanei kendisiyle turneye gelmeye zorlayarak ispatlar.Lane, Noel'in teklifini istemeyerek kabul ettikten sonra onu memnun etmek için ne gerekiyorsa isteyerek yapmaya başlar, bu onun baştan çıkarıcı isteklerine boyun eğmek de olsa... Lane çok geçmeden kandırmacanın tehlikeli bir oyun olduğunu ve oynayanın sadece kendisi olmadığını anlayacaktır. Söz konusu aşk olduğunda yapabileceğin tek hata, peşinden gitmemektir.Geldik mi Kitap Kurtları olarak 6. blog turumuza. Bu sefer Aspendos Yayınevinden Kalbimi Salla'yla karşınzdayız.

Arka kapak yazısında da anlayacağınız üzere kitabımız seksi üyelerden oluşan bir rock grubu Black Falcon'un solisti Noel Falcon ve eski aşkı olan Lane arasında geçenleri ele almış. Lane bir tanıtım şirketinde stajyer ve gerçek bir işinin olabilmesi için Black Falcon'un hayır kurumunun tanıtımını hazırlaması gerekiyor. Fakat bu iş tahmin ettiğinden de zor, çünkü zamanında terkettiği seksi adam şu aralar kadınların etrafında fır döndüğü bir rockstar.

 İlk başta zorluk çıkarsada Noel, Lane'in işi almasını sağlıyor, fakat bu Lane'in Black Falcon grubunun tur otobüsünde 2 hafta geçirmesi anlamına geliyor. Bu durumda Noel ve Lane'in arasında bir şey olması kaçınılmaz. Yinede Lane işine odaklanmak istediği için bir süre Noel'e karşı direniyor, grup üyelerinden Riff'in ise elinde bambaşka kozlar var ki Riff'in sakladığı şey beni kitapta heyecanlandıran tek şeydi diyebilirim.

Öncelikle kitabın ana karakterlerinden hiç hazetmediğimi belirtmeliyim. Ben bu kadar iki dakikada ruh hali değiştiren karaktersiz karakterler görmedim yahu. Ne Noel ne de Lane karakterlerine uygun davranışlar sahneliyorlardı bence. Riff, grubun ikizleri (aynı zamanda bateristi ve basçısı) Trip ve Tyke gibi serinin diğer kitaplarında görebileceğimiz Black Falcon grubunun diğer elemanlarını şahsen ben çok daha fazla beğendim.

Ayrıca yazar sadece kitabın karakterleri açısından değil, kitapta kullanacağı zaman kipi açısından da kararsız kalmış gibi geldi bana. Kitabın geneli geniş zaman kullanırken arada bir geçmiş zaman kipine de yer vermiş. İlk başta bu durum rahatsız etse de daha sonradan göze batmaz hale geliyor.

Ben ki içinde müzik ve bad boy'ların olduğu kitaplara dayanamam. Onların hepsi benim bebeğim. Kalbimi Salla'da hem Rock hem bad boy durumu olması haliyle, ayrıca içinde Riff gibi "yemelik" bir karakterinde olmasıyla bu kitaba gönül rahatlığıyla 5/3,5 puan verebilirim.

Ayrıca bu turda Kitap Kurtları Blog Turu'na konuk olan Bayan Şeftali'ye de teşekkürlerimi iletmek isterim. Aşağıda görmüş olduğunuz Cast çalışmasında onun ve diğer tur arkadaşlarımın yardımları da bulunmaktadır :)

 Siz de Aspendos Yayınevi'nden çıkan Michelle A. Valentine'in Kalbimi Salla kitabını okumak, rock dünyasının seksi iç dünyasına girmek istiyorsanız, çekişimize buradan katılabilirsiniz. Aspendos Yayınevi sponsorluğunda 2 kişiye Kalbimi Salla ;)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

back to top